MALATYA İL MEM ARGE

İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması

İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması

Öğrencilerimizin, Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek, dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek ve Mehmet Akif ERSOY’u tanıtmak öğrencilere toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmaktır. Ayrıca, dilimizin en güzel ifade şekillerinden olan şiir sanatına ilgi duymalarını, bağımsızlık mücadelemizin en önemli sembolü olan milletin varlığını ve hürriyetini ifade eden en kıymetli unsurun ruhunu vermeleri, geçmiş ile gelecek arasında tarihi, milli ve manevi köprü kurabilmelerini, vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamaktır.

Bu amaçla Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilyurt Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “İSTİKLAL MARŞINI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI” yapılacaktır. Yarışmaya Müdürlüğümüze bağlı özel ve resmi kurumlarda öğrenime devam eden Ortaokul ve Lise öğrencilerinin tamamı katılabilecektir. Yarışmaya ait bilgiler klavuzda belirtilmiş olup tüm öğrencilere duyurulması önem arz etmektedir

 

 

DOSYALAR

 

 

 

İSTİKLAL MARŞINI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI sonucu Ortaokul ve Lise  kategorisinde ayrı ayrı ilk üç dereceye giren öğrencilere aşağıdaki ödüller verilecektir.

 

Dereceye Sıralaması

Ödüller

Birinci Olan Öğrenciye

2000 TL

İkinci Olan Öğrenciye

1500 TL

Üçüncü Olan Öğrenciye

1000 Tl

Jüri özel ödülü

750 TL

 

 

  YARIŞMA TAKVİMİ: 

Okullara Duyurulması

27 Aralık 2017

Okul birincisinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesi

10 Şubat 2018

İlçe birincisinin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesi

23 Şubat 2018

Yarışmanın Yapılacağı Zaman/Yer

Tarih:08 Mart 2018  / Saat:10.00

Kongre Kültür Merkezi

Ödül Töreninin Yapılması(Yeri/Zamanı)

20 Mart 2018 “ İstiklal Marşı Programı”

Kongre Kültür Merkezi

 

 

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.