MALATYA İL MEM ARGE

Tübitak Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ortaokul ve Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Bilgilendirme toplantısı Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapıldı.
Tübitak Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantıya, TÜBİTAK projeleri koordinatörü, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim TÜRKMEN, koordinatör yardımcısı, İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Emin ÇELEBİ, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Sadun KILINÇ, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, ortaokul ve ortaöğretim kurum idarecileri ile öğretmenler katıldı.

TÜBİTAK projeleri koordinatörü, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim TÜRKMEN, 2017-2018 Eğitim öğretim yılında, TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında “Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nın 49. sunun yapılacağını, Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasının ise 12. sinin yapılacağını ifade etti. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına bu yıl 4 alanın daha ilave edildiğini, bu yıl 8 alandan yarışmanın yapılacağını söyledi. Bu alanların, Biyoloji, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Tarih, Türkçe, Matematik olduğunu ve projelerin TÜBİTAK Koordinatörü olarak sürekli öğrencileri destekleyeceklerini belirtti.

TÜBİTAK Bölge Koordinatörü, İnönü Üniversitesi İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim TÜRKMEN, TÜBİTAK projeleri hakkında detaylı bir sunum yaparak her iki projenin de tanıtımını yaptı.  Projelerin başvuru süreçlerini, raporlama süreçleri, bölge ve final sergilerinin nerede, nasıl yapılacağını ve ödüllendirmeler konusunda bilgiler verdi.

İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Emin ÇELEBİ, “Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasının başvuru tarihlerine dikkat çekerek, liselerde başvuruların 18 Aralık 2017- 12 Ocak 2018 tarihleri arasında, ortaokullarda, 04 Ocak-02 Şubat 2018 tarihleri arasında başvuruların yapılması gerektiğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Sadun KILINÇ,  her iki proje için öğrencilerin öğretmen ve idareciler tarafından desteklenmesini istedi ve lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak için müdürlük olarak destekleyeceklerini belirtti. Ayrıca, nitelikli çalışmaların yapılması için, projenin basamakları, proje rapor yazımı, başvuruların nasıl yapılacağı gibi, hususlarda ortaokul ve liselerimize Ar-Ge birimi tarafından yardım-destek verileceğini ifade etti.

 

28-11-2017 28-11-201728-11-201728-11-201728-11-2017 28-11-2017

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.