MALATYA İL MEM ARGE

Tübitak Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ortaokul ve Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Bilgilendirme toplantısı Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapıldı.
Tübitak Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantıya TÜBİTAK projeleri koordinatörü, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim TÜRKMEN, koordinatör yardımcısı, İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Emin ÇELEBİ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sadun KILINÇ, ortaokul ve ortaöğretim kurum idarecileri katıldı.

TÜBİTAK projeleri koordinatörü, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim TÜRKMEN, 2016-2017 Eğitim öğretim yılında, TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında “Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nın 48. sinin yapılacağını, Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasının ise 11. Sinin yapılacağını belirterek projelerin TÜBİTAK Koordinatörü olarak sürekli öğrencileri destekleyeceklerini belirtti.

Koordinatör yardımcısı, İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Emin ÇELEBİ, TÜBİTAK projeleri hakkında detaylı bir sunum yaparak her iki projenin de tanıtımını yaptı.  Projelerin başvuru süreçlerini, raporlama süreçleri, bölge ve final sergilerinin nerede, nasıl yapılacağını ve ödüllendirmeler konusunda bilgiler verdi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sadun KILINÇ,  her iki proje için öğrencilerin öğretmen ve idareciler tarafından desteklenmesini istedi ve lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak için müdürlük olarak destekleyeceklerini belirtti.

 

Ayrıca KILINÇ; Nitelikli çalışmaların yapılması için, projenin basamakları, proje rapor yazımı, başvuruların nasıl yapılacağı gibi. Konularında ortaokul ve liselerde danışmanlık yapacak öğretmenlerin Ar-Ge biriminden yardım-destek alabileceklerini belirtti.

 

30-11-201630-11-201630-11-2016

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.