MALATYA İL MEM ARGE

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması (2204-B)

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması (2204-B)

 

 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca lise öğrencilerini temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla "TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"(2204-B) yapılmaktadır. Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türkçe ve Yazılım olmak üzere 10 alanda düzenlenmektedir. Bu ana alanlarda başvurusu yapılacak projeler, çağrı metni ve proje rehberinde isimleri verilen 43 tematik alanlardan birini kapsayacak şekilde hazırlanmış olması gerekir.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgilere https://www.tubitak.gov.tr/ ve https://www.tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/icerik-ortaokul-ogrencileri-arastirma-projeleri-yarismasi web adreslerinden ulaşılmaktadır. Proje başvuruları, 11 Ocak 2021 - 17 Şubat 2021 tarihleri arasında https://e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden online olarak yapılacaktır. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına başvuruda bulunan resmi okullar, aynı projelerle TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına başvuruda bulunabilirler.  

TÜBİTAK proje yarışmaları kapsamında, proje raporunun yazılması, başvuru işlemleri, başvuruların değerlendirilmesi gibi konularda, idareci, danışman öğretmen ve öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar?Ge biriminden destek alabilirler. 

 

 

Çağrı metini ve proje rehberine ulaşmak için aşağıdaki ilgili görsele tıklayınız.

Proje yazım şablonuna ulaşmak için tıklayınız.

2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Proje Rehberi

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.