MALATYA İL MEM ARGE

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması (2204-C)

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması (2204-C)

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencilere yönelik "TÜBİTAK Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması (2204-C)" adlı projenin bu yıl birincisi gerçekleştirecektir.

Proje yarışması, Antarktika ve Arktik bölgelerde kutup bilimleri konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek, kutup bilimleri alanında araştırmalar yapmaya yönlendirilen öğrencilerin bu alanda yapacakları nitelikli çalışmalarla ülkemizin gelecekte uluslararası bilimsel çevrelerde önde gelen ülkelerden biri haline gelmesine katkı sağlamak amacıyla yapılacaktır.

Yarışma, Beşeri Bilimler, Canlı Bilimleri, Fiziki Bilimler ve yer Bilimleri olmak üzere dört ana alan olmak üzere bu alanlara bağlı, Deniz/Göl Jeolojisi ve Jeofiziği, Uzay Bazlı Sistemler ve İHA, Litosfer, Meteoroloji, iklim, Atmosfer ve Uzay, Oşinografi, Yenilikçi teknolojiler, Gözlem Sistemleri, Buz Küre, Karasal Ekosistem, Deniz Ekosistem, Kuşlar, Deniz Kirliliği, İnsan Sağlığı, Kutup Bölgelerinin Yönetimi ve Kutup Bölgelerine Yönelik Kültürel Çalışmalarını kapsayan alt alanlarından oluşmaktadır.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgilere https://www.tubitak.gov.tr/ ve https://www.tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/icerik-2204-c-lise-ogrencileri-kutup-arastirma-projeleri-yarismasi web adreslerinden ulaşılmaktadır. Proje başvuruları, 14 Ocak 2021 - 24 Şubat 2021 tarihleri arasında https://e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden online olarak yapılacaktır. Bu alanlardan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına başvuruda bulunan resmi okullar, aynı projelerle "TÜBİTAK Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasına başvuruda bulunabilirler.   

TÜBİTAK proje yarışmaları kapsamında, proje raporunun yazılması, başvuru işlemleri, başvuruların değerlendirilmesi gibi konularda, idareci, danışman öğretmen ve öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar?Ge biriminden destek alabilirler.

 

 

 

 

2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Çağrı Duyurusu 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Proje Rehberi

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.