MALATYA İL MEM ARGE

SLOVENYA AGH

SLOVENYA AGH

Son başvuru Tarihi: 23/08/2017

Ülke: SLOVENYA
Süre: 28/02/2018 - 31/12/2018

Proje Açıklaması: Ev sahibi kurum olan Pekarna Magdalenske mreže, 1997 yılında kurulmuş; kültürel, eğitimsel, araştırma, bilgilendirici ve insani yardım faaliyetleri yürüten bireyler ve gruplar arasında program ve proje işbirliğini teşvik etmek, desteklemek amacıyla kurulan kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşudur. Kuruluşumuz küçük bir kurum olmakla birlikte ücretli personel ekibi ve yerel gönüllülerle çalışıyoruz. Programımızla ilgili olarak organizasyon üç ana alanda çalışmaktayız: bağımsız kültür, gençlik / gönüllülük faaliyetleri ve sivil katılım. 

 

Projenin temel amacı gerek resmi gerekse yaygın öğrenme teknikleri ile gençlik, sanat, yaratım ve sivil katılım alanlarında gençler için yüksek kaliteli etkinlik geliştirmektir. Proje 11 ay sürecek ve gençlere kültürel, gençlik ve gençlik bilgisinin oluşumuna katılma olanağı tanıyacaktır.

Konaklama, yiyecek ve ulaşım düzenlemeleri: 
Pekarna Magdalenske mreže, kuzeybatı Slovenya, Maribor´da bağımsız bir kültür merkezidir. Maribor, yaklaşık 96.000 nüfuslu ve Stajerska´nın başkenti olan Slovenya´nın ikinci büyük şehridir. Maribor hem üniversite şehri hem de sosyal bir şehirdir. Gönüllüler, kiralık dairelerde (tek kişilik oda) Pekarna Kültür Merkezi´nin çarpıcı mesafede yaşayabilir. Gönüllülere cep harçlığı, yiyecek ücreti ve bisiklet verilir.

Proje süresince eğitim:
Maribor civarında konuşulan İngilizce diğer Avrupa ülkeleri seviyesindedir ancak halka açık etkinliklerin çoğu Sloven dilinde olacak; bu yüzden Sloven dil kursları fırsatı sunacağız. Kuruluşumuzda, AGH gönüllülerini tüm organizasyon faaliyetlerine dahil etmeye çalışıyoruz; bu faaliyetler, ilginç gibi görünüyor ya da öğrenmek istiyorlar ve biz de kendi projelerini yaratmada ve gerçekleştirmede onları cesaretlendiriyoruz. Gönüllüler aktif olarak kültürel, sanat, gençlik, bilgilendirici, sosyal ve sivil faaliyetler yaratmaya katılırlar ve çalışmalarıyla da EVS´yi gençler arasında teşvik ederler.

Gönüllü profili: 
Pekarna Magdalenske mreže Maribor´da, farklı fırsatlar ve işbirlikleri için hevesli, sosyal, yaratıcı ve yeni fikirlere açık gönüllülere ev sahipliği yapmak istiyoruz. 
Ev sahibi projemiz için iki gönüllü (Şubat 2018 - Ocak 2019 arası) arıyoruz.

 

 

21-07-2017

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.