MALATYA İL MEM ARGE

"Ben Burdayım" Projesi Hayata Geçirildi.

"Ben Burdayım" Projesi Hayata Geçirildi.

 

Örgün eğitim kurumlarında (okul öncesinden ortaöğretimin sonuna kadar) öğrenim gören öğrencilerimizin akademik başarı odaklı çalışmaya ağırlık vermesi ancak bilimsel, sanatsal, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin yeterli düzeyde olmaması gerekçesi ile Malatya Valiliği ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Ben Burdayım” projesi uygulanmaya konulmuştur.

Eğitimin amacı sadece ders kitaplarındaki bilgilerin öğrencilere aktarılması, öğretilmesi değil, öğrencilere birey olma niteliklerini kazandırmak ve bu bireyleri hayata hazırlamaktır. Çağımızda belli bir müfredatın dışına çıkmayan tek düze eğitim ortamları artık tartışılır hale gelmiştir. Bu sorundan yola çıkarak öğrencilerin ileriki hayatlarında kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, kendi fikirlerini üretebilmeleri ve karar verebilmeleri için sosyo-kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler içinde bulunmaları kaçınılmaz hale gelmiş; araştıran, sorgulayan, düşünen ve üreten bir nesle ihtiyaç gittikçe artmıştır.

Bireylerin akademik başarılarını olumlu yönde etkileyerek, motivasyonlarını arttırarak, başarılı ve mutlu olmasını sağlayarak, kişisel yeteneklerin gelişmesine katkı sağlayacak ortamları hazırlamak amacıyla Malatya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından “Ben Burdayım” projesi hayata geçirilmiştir.

Bu bağlamda projede öncelikle sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel yönlerin öne çıkmasını sağlamak amacıyla okul türlerine ve sınıf düzeylerine göre bir kategorilendirme ve bu kategorilere uygun etkinlikler planlanacaktır. Öğrencilerin akademik çalışmaları dışında kalan zamanı verimli kullanmayı sağlamak amacıyla;

•   Okulöncesi ve İlkokul öğrencilerine; tiyatro, okuma şenliği ve resim etkinliği; harekete geç sağlığı seç, öykülerle sağlık ve masal kahramanları aramızda projeleri; Malatya Bilim Merkezine gezi ve çeşitli alanlarda oyun faaliyetleri,

•   Ortaokul öğrencilerine, sportif faaliyetler, fotoğrafçılık, yaşlılar haftası, temizlik, Çanakkale ve tasavvuf musiki etkinlikleri,

• Ortaöğretim 9., 10. ve 11. Sınıf öğrencilerine; sportif faaliyetler, öğrenci sempozyumu, sağlıklı toplum sağlıklı yarınlar etkinliği, görsel sanatlar ve müzik aktiviteleri  ve kısa film festivali, düzenlenecektir.

 

            Peoje faaliyet tablosunu indirmek için tıklayınız.


 

 

 

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.