MALATYA İL MEM ARGE

Örgün Eğitim Dışına Çıkmış Öğrenci Bilgileri

Örgün Eğitim Dışına Çıkmış Öğrenci Bilgileri

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu proje kapsamında örgün eğitim dışına çıkmış öğrencilere yönelik anket çalışması, kurs ve etkinlikler düzenlenecektir. Bu bağlamda ortaöğretim kurumlarında 2016-2017 ve 2017-2018 Eğitim - Öğretim yılında örgün eğitim dışına çıkmış öğrencilerin bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Ortaöğretim kurumlarında örgün eğitim dışına çıkmış öğrenci bilgilerini İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi web sayfasında ilgili forma 6 Şubat 2018 salı günü mesai bitimine kadar doldurulması gerekmektedir.

Aşağıda belirtilen açıklamalar doğrultusunda, bilgilerin sağlıklı bir şekilde girilmesi ve okul müdürlüklerinin gerekli ehemmiyeti göstermeleri hususunda gereğini rica ederim.

Açıklamalar:

  1. http://malatyaarge.meb.gov.tr/ adresinden online işlemler sayfasına tıklanır.
  2. Üye Girişi sayfasından okulun online işlemler şifresi girilerek sisteme giriş yapılır.
  3. Şifre hatırlanmıyorsa “Kurum Şifremi Unuttum” düğmesini tıklayarak resmi eposta adresine şifrenin gönderilmesi sağlanır.
  4. Anket-Form menüsünden Formlar sayfası açılır. 
  5. Form işlemleri sayfasında “Örgün Eğitim Dışına Çıkmış Öğrenci Bilgileri” Forma Git düğmesi tıklanır ve her öğrenci için ayrı ayrı kaydedilir.
  6. 2016-2017 ve 2017-2018 Eğitim - Öğretim yılında örgün eğitim dışına çıkmış öğrencilerin adres ve diğer bilgilerini; arşivden veya daha önceden gönderilen devamsızlık mektuplarından vs. yollardan tespit edilerek girilmelidir.
  7. Açık liseye geçen öğrencilerde bu forma işlenmelidir.
  8. Yurt dışına çıkan veya VEFAT eden öğrenci bilgilerini forma işlemeyiniz.

 

 

Ali TATLI

İl Milli Eğitim Müdürü

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.