MALATYA İL MEM ARGE

Malatya Öğrencileri "Speaking Club" Adlı Proje İle Dünya'ya Açılıyor.

Malatya Öğrencileri

Müdürlüğümüz AR-GE birimi tarafından yürütülen Speaking Club proje kapsamında İlimiz genelindeki farklı okullardan öğrencilerimiz farklı ülke ve şehirlerden akranlarıyla belirli periyodlarla bir araya gelerek yabancı dilde duydu ve düşüncelerini ifade etme fırsatı bulmaktadırlar.

Speaking Club isimli proje kapsamında ilimiz genelindeki farklı okullardan 13-16 yaş gurubundaki öğrenciler  Almanya, Kolombiya, Polonya, Özbekistan, Portekiz, İspanya, Portekiz, Bulgaristan, İtalya, Romanya, Tunus, Endonezya, Vietnam'dan akranlarıyla bir araya gelerek öğretmenleri rehberliğinde  konuşma kulübü gerçekleştirmektedirler. Ayrıca her hafta farklı şehirden okullarımız projemiz kapsamında online etkinliklerimize katılmaktadırlar.

Haftanın bir günü online olarak gerçekleştirilen proje ile çocuklarda yabancı dil becerisinin geliştirilmesi, farklı kültürleri tanımaları, evrensel bakış açısının oluşturulması amaçlanmaktadır.

Öğrencilerimiz yapılan çalışma ile farklı konular ilgili pratik yapma imkanı bularak yabancı dilde konuşma becerilerini geliştirmektedirler.

25-02-2021

25-02-202125-02-2021


Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.