MALATYA İL MEM ARGE

Mabap Projesi Kapsamında 12. Sınıf ve Mezun Öğrencilerimize Deneme Sınavı Yapıldı

Mabap Projesi Kapsamında 12. Sınıf ve Mezun Öğrencilerimize Deneme Sınavı Yapıldı

Malatya Akademik Başarıyı Arttırma Projesi (MABAP) kapsamında TÜRKİYE GENELİ YGS DENEME SINAVI ilimizde başarıyla uygulandı.

İlimizde 2016 YGS sınavına girecek olan öğrencilerimizin başarılarını arttırmak için Malatya Valiliği’nin onayı ile 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimizde uygulanan Malatya Akademik Başarıyı Arttırma Projesi (MABAP) kapsamında İstanbul Aydın Üniversitesinin sponsorluğunda Türkiye Geneli YGS Deneme Sınavı uygulandı.

            12 Şubat 2016 Cuma günü ilimizdeki bütün ortaöğretim kurumları 12. Sınıflar ile Halk eğitim Merkezleri bünyesinde kurs faaliyetlerine devam eden mezun durumdaki kursiyerlerimizin katıldığı Türkiye Geneli YGS Deneme Sınavı başarıyla uygulandı.

İlimiz genelinde 10411 adayın ter döktüğü deneme sınavı 13 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilecek YGS sınavı öncesi bir prova niteliği taşıması nedeniyle önem arz etmektedir. Adayların gerçek sınav öncesi bu deneme sınavıyla Türkiye genelinde kendi durumlarını görmeleri, diğer illerdeki adaylarla kendilerini karşılaştırmaları ve sınav öncesi eksikliklerini görmeleri açısından önemli bir fırsat olan bu sınav; ilimizde yoğun katılımla ve başarıyla uygulandı. Sınav sonuçlarının da açıklanmasıyla adayın kendini daha iyi tanıması ve YGS sınavına kadar öne çıkan eksikliklerini de gidermesi açısından kendisine yol gösterecek bir sınavdır.

12 ŞUBAT 2016 TARİHLİ TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVI CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.