MALATYA İL MEM ARGE

Kuluncak İlçesinde Eğitim Ziyaretleri Yapıldı.

Kuluncak İlçesinde Eğitim Ziyaretleri Yapıldı.

İlimizde birleştirilmiş sınıflı köy okullarında görev yapan köy öğretmenlerinin ihtiyaç alanları belirlemek, öğretmen ve öğrencilerle ortak etkinlikler yürütmek amacıyla Malatya Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından Uzak Köyler Değil Uz'ak Köyler projesi yürütülmektedir. Proje kapsamında Kuluncak ilçesinde yer alan Aşağı Sultanlı İlkokulu, Kızılhisar İlkokulu ve İlisuluk Şehit Yalçın Gürbüz İlkokulu ziyaret edilmiş, öğrenci ve öğretmenleriyle görüşmeler yapılmıştır. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Aile Okulu Projesi kapsamında Kuluncak ilçesinde yer alan Kızılhisar İlkokulu ve İlisuluk Şehit Yalçın Gürbüz İlkokulunun yaptığı Aile Okulu Proje faaliyetleri ziyaret edilmiş, ailelerle görüşmeler yapılmıştır. Ayrıca İlisuluk Şehit Yalçın Gürbüz İlkokulunda devam eden Kadın Terziciliği Halk Eğitim Kurs faaliyetleri gözlemlenmiş ve katılımcı tüm kadınlara çabalarından dolayı teşekkür edilmiştir. Yapılan eğitim ziyaretlere Kuluncak İlçe Kaymakamı Muhammed Safa KÖMÜRCÜ, İlçe Milli Eğitim Yöneticileri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi üyeleri katılmıştır.

08-12-202208-12-2022

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.