MALATYA İL MEM ARGE

İTALYA AGH

İTALYA AGH

Son başvuru Tarihi: 20/08/2017
Ülke: İTALYA
Süre: 05/02/2018 - 05/11/2018

Proje Açıklaması: 
Casa della Rosa, zor durumdaki çocuklu veya çocuksuz kadınlar için çalışmaktadır. 
Bina, banyoya sahip 10 odada, tam 20 kişiyi (çocuklu kadınları) barındırabilir. Ortak alanlar, mutfak ve servis odalarına ek olarak bir yemek odası, çocuk oyun odası, boş zaman geçirme odası ve küçük bir atölye odasını içermektedir. Ev sakinleri, yemek hazırlarken ve çevreleri temizlerken işbirliği yaparak ev yönetimine katkıda bulunurlar.
Evde bir başlangıç kursu ve düzenli toplantılarla özel olarak eğitilmiş bir grup gönüllünün yanı sıra dört operatörden oluşan bir ekip bulunmaktadır. İlk adaptasyon sürecinden sonra gönüllü, ihtiyar olan veya olmayan çocuklara yardımcı olacak ve ev sahibi organizasyonun tüm faaliyet alanlarına ilişkin giderek daha geniş kapsamlı bir görüş sunulacak ve ilgili kişiler, personel ve kullanıcılar tanıtılacaktır.

Konaklama, yiyecek ve ulaşım düzenlemeleri: 
Gönüllü Alce Nero tarafından sağlanan ve Mantova´daki bir evde barınacak. Daire, 2 büyük yatak odası, mutfak ve oturma odası ile iki duşlu bir banyoya sahiptir. Daireyi diğer gönüllülerle paylaşacak ve boş zaman harcamalarından gönüllü kendisi sorumlu olacakken Casa della Rosa´nın biletlerini sağlayacağı otobüsle işe gidebilecek.

Proje süresince eğitim: 
1. Gönderen kurum tarafından verilen ayrılış öncesi hazırlık eğitimi
2. Erasmus + Youth programının Ulusal Ajans tarafından organize edilen Varış Eğitimi
3. Erasmus + Gençlik Programı Ulusal Ajans tarafından organize edilen dönem ortası eğitimi
4. Gönderici Kurum tarafından organize edilen Nihai Değerlendirme

Gönüllü profili: 
Açık fikirli, esnek ve projeye ilgi duyan


21-07-2017

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.