MALATYA İL MEM ARGE

İnternet ve Oyun Bağımlılığı Semineri Düzenlendi

İnternet ve Oyun Bağımlılığı Semineri Düzenlendi

Günümüzde giderek yaygınlaşan internet kullanımı ailelerin vazgeçemedikleri bir alışkanlık haline gelmektedir. Özellikle bilgi ve iletişim teknolojisinde yaşanan gelişmelerle birlikte internet ve oyun bağımlılığının da toplumda yaygınlaştığı görülmektedir.  İnternet çocuklara ve gençlere sınırsız bir dünyanın kapılarını aralayarak fırsatlar ve bilgiler sunarken aynı zamanda aileleri yeni sorunlar ve tehlikelerle de yüz yüze getirmektedir.

İnternet bağımlılığın bireysel ve aile içi ilişkilerde oluşturduğu etkiler nedeniyle, üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir öneme sahiptir. İnternet kullanıcılarının sayısındaki artış ile birlikte, kullanıcıların büyük çoğunluğunu çocuklar ve gençlerin olması, interneti güvenli, doğru ve bilinçli bir şekilde kullanarak zararlı yönlerinden korunmanın önemini daha da belirgin hale getirmektedir.

Bu nedenle ailelere yönelik internet ve oyun bağımlılığı konusunda çalışmaların yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. İlimizde yürütülen "Beceri Temelli Okullar Projesi" kapsamında velilere yönelik internet oyun bağımlılığı ile ilgili bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları Psikiyatrist Uzman Dr. Ömer UÇUR tarafından verildi.

 

 

20-01-202020-01-2020

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.