MALATYA İL MEM ARGE

İTALYA AGH

İTALYA AGH

Son başvuru Tarihi: 07/08/2017
Ülke: İTALYA

Proje Açıklaması: 
Program ülkelerinden ve EECA ülkelerinden gönüllüler için Eylül 2017´den itibaren (projenin süresi: 12 ay) 1 yıl için yer sunuyoruz. Gönüllü, Gdynia´daki Anaokulu´nda çalışacak. Kurum, uzun ve ulaşılabilecek bir geleneğe sahiptir. Temel amacı, sağlıklı ve özürlü çocukların dünyayla olan iyi ilişkilerin gelişme sürecinde, kimliğinin gelişmesinde ve benlik saygısının yüksek olmasına ve ilkokula hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

AGH gönüllüsünün, örgüte kademeli ve serbestçe uyum sağlama imkânı bulunmaktadır. Gönüllünün yapacağı görevlerin örnekleri:
- tüm iş günü boyunca aktif katılım,
-bir gruptaki engelli çocuklara yardım,
-çocuklarla düzenlenen oyunlar,
- serbest zaman faaliyetlerine çocuklara öğretmek,
-çocukların çalışma ve davranışlarının denetimi,
-bazı tematik etkinlikleri öğretmenin gözetiminde organize etmek; kendi hobisini göstermek veya kendi ülkesini ve kültürünü göstermek,

Gönüllü Profili:

Gönüllü adayı, çocukları sevmeli ve onlarla kolayca temas kurmalıdır, açık ve neşeli olması önemlidir. Aktif ve becerikli adaylar bekliyoruz.
Gönüllünün pedagoji ile ilgilenmesi ve görüş, yöntem ve teknikleri değiştirmeye istekli olması avantajdır.
Gönüllünün temel İngilizce dil becerilerine sahip olması ve bir gönüllünün günlük hayatında çok yardımcı olacak ve kurumun hayatına daha fazla dahil olmasını sağlayacak Lehçe öğrenmeye istekli olması hoş karşılanıyor.


21-07-2017

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.