MALATYA İL MEM ARGE

eTwinning ve eTwinning EBA Online Eğitimleri

eTwinning ve eTwinning EBA Online Eğitimleri  
eTwinning ve eTwinning EBA Online Eğitimleri

eTwinning ve eTwinning EBA Online Eğitimleri

 eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur.

Toplulukta kayıtlı olan  okul ve öğretmenlerle  iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

 

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa´da okul işbirliğini teşvik etmektedir.

eTwinning Portalı (Ulusal web sitesi: etwinning.meb.gov.tr Proje sitesi: http://www.etwinning.net/) ana toplanma noktası ve çalışma alanıdır. Yirmi beş dilde mevcut olan eTwinning Portalının bugün yaklaşık olarak 330 000 bireysel üyesi bulunmaktadır. Portal, öğretmenlerin ortak bulması, proje oluşturma, fikirlerini paylaşması, en iyi uygulama alışverişinde bulunması ve eTwinning platformunda bulunan çeşitli özelleştirilmiş araçları kullanarak hemen birlikte çalışmaya başlaması için çevrimiçi araçlar sağlamaktadır.

2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2007 yılından bu yana Yaşam Boyu öğrenme Programına sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Merkezi Destek Servisi, Avrupa´daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 33 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 35 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir.

 

Ülkemiz eTwinning´e 2009 yılında dahil olmuştur. eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. Ülkemizde 24.000´den fazla okuldan, 40.000´den fazla kullanıcı portala kayıtlıdır ve şu ana kadar 7600´den fazla projeye katılmışlardır. eTwinning Erasmus + sürecinde de Avrupa Komisyonu´nun desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir ve son süreçte 2020 yılına kadar sürdürülecektir.  
* sayılar, Haziran 2014 istatistiklerine göredir

 

eTwinning EBA Online Eğitimleri

Uzaktan eğitim günümüzde yaygın olarak kullanılan bir eğitim sistemidir. Zamandan ve mekandan bağımsızdır yani eğiticilerin ve öğrenenlerin fiziksel bir sınıfa ihtiyacı yoktur. Bilgisayarınız ve internetiniz varsa sizde öğrenebilir veya öğretmeye başlayabilirsiniz. 

 

http://etwinningonline.eba.gov.tr/

 

Uzaktan eğitim mevcut bilgisayar teknolojileri ile tümüyle internet ortamında, görüntülü, sesli ve interaktif olarak derslerin işlendiği, katılıcıların istediği zamanda eğitimlere tekrar tekrar erişebildiği bir eğitim türüdür. Günümüzde hızla eğitim bilgisayar ve internet ile desteklenmekte hatta eğitim ve öğretim bilgisayar ortamına geçmektedir. Uzaktan eğitim çağdaş ve yenilikçi bir eğitim sistemidir. http://etwinningonline.eba.gov.tr/ adresinden aldığınız her başarılı eğitimden sonra o eğitime ait bir sertifika almaya hak kazanacaksınız.

 

Eğer hazırsanız başlayalım…

 et

 

 

Bunun için http://etwinningonline.eba.gov.tr/ linkini tıklamanız yeterlidir. İyi çalışmalar dileriz.

 

 

 

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.