MALATYA İL MEM ARGE

E-Twinning Duyurusu

E-Twinning Duyurusu

Genel Müdürlüğümüz bünyesinde 2009 yılından bu yana yürütülmekte olan eTwinning Faaliyeti, müfredat kapsamındaki herhangi bir konu üzerinde farklı Avrupa ülkelerindeki öğretmen ve öğrencilerin internet üzerinden çevrimiçi ortak projeler geliştirmesini sağlayarak öğretmenler arasında bilgi, uygulama, elektronik içerik ve deneyimlerin bilişim teknolojilerinin kullanılarak paylaşılmasını ve yaygınlaştırılmasını hedefleyen bir uygulamadır.

eTwinning Faaliyeti’nin öğretmenler için sağladığı sosyal ağ ortamında, 36 Avrupa ülkesinde 152.000´den fazla okuldan 348.000´den fazla öğretmen bulunmaktadır. 23 Aralık 2015 tarihi itibariyle eTwinning Faaliyeti’ne ülkemizin 33040 okulundan 58193 öğretmenimiz gönüllü olarak katılmış olup, günümüze kadar toplam 11196 çevrimiçi proje gerçekleştirmişlerdir.

eTwinning Faaliyeti, Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan FATİH projesinin nihai hedeflerine ulaşmasına doğrudan katkı sağladığından, Faaliyetin yaygınlaştırılarak illerde gerçekleştirilen eTwinning projelerinin sayısının ve kalitesinin artırılması Genel Müdürlüğümüzün hedefleri arasındadır.

eTwinning Projesi yapmaya istekli ve eTwinning´e yeni başlayan öğretmenlere yönelik olarak hazırlanan çevrimiçi kurslara eTwinning Uzaktan Eğitim Sitemi üzerinden ulaşılabilmektedir. eTwinning Uzaktan Eğitim Sistemi, eğitimde teknoloji kullanımına yönelik çevrim içi kurslar eklenerek zenginleştirilmiştir. Sistem üzerindeki tüm kurslar tamamen ücretsiz olup öğretmenlerimizin erişimine açıktır.

http://etwinning.meb.gov.tr/cevrimici_egitim ve http://etwinningonline.eba.gov.tr bağlantılarının her ikisinden de ulaşılabilen söz konusu Uzaktan Eğitim Sisteminden, iliniz öğretmen ve idarecilerinin mümkün olan en üst seviyede faydalanmaları mümkündür.

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.