MALATYA İL MEM ARGE

'Aslantepe Bilim Şenliği' Proje Yürütücüsü Hasan Hüseyin Yücel Battalgazi ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlerini ziyaret etti

'Aslantepe Bilim Şenliği' Proje Yürütücüsü Hasan Hüseyin Yücel Battalgazi ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlerini ziyaret etti

2019 yılı 1. döneminde "4007- TÜBİTAK Bilim Senlikleri Destekleme Programı" kapsamında kabul edilen Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde yapılacak 'Aslantepe Bilim Şenliği' hakkında, proje yürütücüsü Hasan Hüseyin YÜCEL, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Recep BULUT'u ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Cemal KALAY'ı makamında ziyaret ederek bilgilendirmelerde bulundu. 

Proje yürütücüsü Hasan Hüseyin YÜCEL, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürütücülüğünde, İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür Turizm İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile 7'de 77'ye hitap edecek şenlik, Malatya Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanında gerçekleştirileceğini ifade etti.

Bilim Şenliğinde tarih, arkeoloji, fizik, kimya, havacılık, savunma sistemleri, mühendislik, sanatsal etkinlikler, çevre mühendisliği ve çevre koruma gibi disiplinlerde etkinlikler planlanmış olup ulusal düzeyde birçok ilden öğretmen ve akademisyenler katılacağını ve Battalgazi ve Yeşilyurt ilçemizde görev yapan öğretmenlerin yer aldığı belitti. "Aslantepe Bilim Şenliği" 24-25-26- Eylül 2020 tarihlerinde yapılacağını, 71 atölyeden oluştuğunu, 442 etkinliğin yapılacağını, 20 000 den fazla kişinin ziyaret etmesi planlandığı bilgilerini Battalgazi ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile paylaştı.  

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Recep BULUT; "4007- TÜBİTAK Bilim Senlikleri Destekleme Programı" bilim kültürünü kitlelere yaymak, bilime olan ilgiyi arttırmak, özellikle çocukları ve gençleri bilimsel çalışma yapmaya özendirmede önemli bir etkinlik olduğunu ifade etti. 

Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Cemal KALAY; 'Aslantepe Bilim Şenliği' hazırlık sürecinde ve uygulama süreçlerinde müdürlük olarak her tür desteği sunacaklarını, öğrencilerin bu tür etkinliklere katılmalarını önemsediklerini, bu faaliyetlerin toplumun tüm tabanına yaygınlaştırmada çok önemli bir şenlik olduğunu söyledi.

 

17-06-202017-06-2020

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.