MALATYA İL MEM ARGE

11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması (Bu Benim Eserim) Final Sonuçları Açıklandı

11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması (Bu Benim Eserim) Final Sonuçları Açıklandı

 

 

Matematik alanından Türkiye 2.ligi Malatya’dan

TÜBİTAK - Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik alanlarında “11. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI” Final sergisi 22-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Eskişehir’de yapıldı.

 

Bu yıl 11.si düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına (Bu Benim Eserim) Matematik ve Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji) alandan Türkiye genelinde toplam 7 bin 905 proje başvurusu yapılmıştır. Malatya’dan final sergisinde yarışma hakkını elde eden 4 projeden (2 Matematik, 2 Fen Bilimleri) bir matematik projesi derece yapmıştır.

 

Malatya Bilim ve Sanat Merkezinden, danışmanlığını Ali İhsan Bora’nın yaptığı, Burcu GEDİK ve Sena DURSUN’un hazırladığı “ÇOKGENSEL ŞİFRELEME” adlı proje, Matematik alanında Türkiye İkincisi olmuştur.

 

Dereceye giren proje sahibi öğrenciler ve danışman öğretmenleri TÜBİTAK tarafından ödüllendirilmiştir.


30-05-201730-05-2017

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.