MALATYA İL MEM ARGE

Değerler Eğitimi 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı Yönergesi

Değerler Eğitimi 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı Yönergesi ve Uygulama Esasları
Değerler Eğitimi 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı Yönergesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Değerler Eğitimi projesi ilimize bağlı tüm okullarda uygulanacaktır. Uygulama yönergesi ve konular ekte sunulmuş olup, projenin uygulama esasları yönergedeki maddeler kapsamında yürütülecektir.

Proje kapsamında;

  •  İlimize bağlı tüm ilçelerde anaokulu ve ilkokullarda resim, ortaokullarda şiir ve liselerde kompozisyon yarışmaları düzenlenecektir. Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde bu yarışmalar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından, diğer ilçelerde de İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince oluşturulacak komisyonlar tarafından yürütülecektir.
  • Yarışmalara Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinden her okuldan bir eser gönderilecektir. Bu eserler okullarda seçilirken öncelikle “Değerler Eğitimi Okul Yürütme Komisyonu” tarafından incelenerek her ayın 20’sinde malatyamemarge@gmail.com adresine mail olarak gönderilecektir.
  • Yarışmalarda dereceye giren eserlerin seçimi İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından oluşturulan komisyon tarafından belirlenip, her ay programın gerçekleştirileceği okulda öğrenciler ödüllendirilecektir.
  • Tüm ilçelerdeki okullarımızda ve dersliklerde Değerler Eğitimi panoları oluşturulup, panonun güncel tutulmasından okul müdürü sorumlu olacaktır.
  • Ekte sunulan çerçeve planları okul rehber öğretmenleri tarafından incelenip, gerek duyulduğunda çevresel koşullar göz önünde bulundurularak güncelleme yapılarak sınıf ve branş öğretmenlerine verilecektir. Öğretmenler bu çerçeve planlar kapsamında müfredatla ilişkilendirilecek şekilde her ayın değeri ile ilgili öğrencilere kazanımları aktarmaktan sorumludurlar.
  • Değerler Eğitimi kapsamında okullarda kullanılacak olan çalışma etkinlikleri her ay düzenli bir şekilde http://malatyaarge.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Okullarımızda oluşturulan Yürütme Komisyonları bu çalışma etkinliklerine ek çalışmalar yaparak içeriği zenginleştireceklerdir.

 

  • Değerler Eğitimi kapsamında her okul değerin işlendiği ayın son haftasında okulda o değerle ilgili bir etkinlik düzenleyecektir. 

 

Değerler Eğitimi Yönergesini indirmek için tıklayınız

Şehit Hamit Fendoğlu Caddesi - 0422 324 64 21 (Dahili 355)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.